• 0(542) 476 26 32
  • info@dbateknoloji.com
  • Türkçe
Bilgisayar İşletmeni

Bilgisayar İşletmeni

BİLGİSAYAR İŞLETMENİ NEDİR?

 

Sizleri sektörün vazgeçilmezleri arasına alabilmek için sizlere Temel Bilgisayar Prensiplerini, bildiğimizi sandığımız fakat yeterince aktif kullanmadığımız Office uygulamalarını öğrenip bilişim dünyasında hızlı çözümler üretmenizi sağlıyoruz.

 


İş yerinde yada günlük hayatında bilgisayar kullanan yada kullanmak isteyen, raporlama, teklif, makale, sunum hazırlama ve internet kullanmak isteyen herkes içindir. Kursumuza katılıp sertifika alabilmek için en az ortaokul mezunu olmanız gerekmektedir. Başkaca bir şart yoktur bilgisayarı öğrenmek isteyen herkes kursumuza katılabilir. 

Eğitim süresi 160 saattir. Hafta içi sabah, öğlenden sonra ve akşam, hafta sonu sabah gruplarına kayıt yaptırabilirsiniz.

Bilgisayar İşletmenlik Kursu - WORD Eğitimi

Microsoft Office kursu paketinde yeralan kelime işlemci programıdır. Bu programı kullanımdaki temel amaç , çeşitli türlerdeki yazıları yazmak , ( Dilekçe örnekleri , Makale , Cv örnekleri , Sütunlu yazılar v.s ) yazıcıdan kağıda döküm almaktır. Ancak Word gelişmiş özellikleri sayesinde bu kullanım amacı dışında Tablolar yapmak , şekiller çizmek ve bu şekilleri kullanarak Etiket , Kartvizit , Broşür örneklerinin de yapılabilmesi imkanları sunar


Yazı şeçim yöntemleri ve yazı kopyalama taşıma yöntemleri 
- Yazı yazma teknikleri ve biçimlendirmeler 
- Sayfa düzeni oluşturmak 
- Dilekçe örnekleri 
- Resim eklemek 
- Nesnelerle çalışma yapmak ( kartvizit , broşür , yaka kartı v.s )
Cv oluşturmak 
- Sütunlu yazı çalışmaları 
- Grafik oluşturmak 
- Kuruluş şemalarını kullanmak 
Tablolama çalışmaları 

 

Bilgisayar İşletmenlik Kursu - EXCEL Eğitimi

Excel elektronik hesaplama , listeleme ( Tablolama ) ve grafik oluşturma programıdır. Veri tabanını destekleyen , içinde bulunan detaylı finansal çözümler ve grafik oluşturma başarısı nedeniyle, kendi türünde şu anda dünyadaki en popüler yazılımdır. Excel ile, elektronik tablolar hazırlayabilir,Bu tablolara veri girişi yapabilir, Verilerle ilgili grafikler çizebilir,Kolay ve hızlı bir şekilde raporlar, özetler hazırlayabilir,İstenilen verilere ulaşabilir, sıralayabilir, sorgulayabilirsiniz..

  Excel Eğitimi içinde Excel hakkında genel bilgi 
Excelle ilgili uyarılar ve dikkat edilmesi gerekenler 
- Excelde seçim yöntemleri , kopyalama - taşıma yöntemleri 
Araç çubukları ve ne işlere yaradıkları 
- Hücre biçimlendirmeler ve hizalamalar 
- Satır , sütun ve hücre eklemek 
- Tablolama ve listeleme çalışmaları 
Grafik oluşturmak 
- Veri süzmek 
- Otomatik şekilleri kullanmak 
- Resim eklemek 
Formüller 

 

Bilgisayar İşletmenlik Kursu - POWERPOINT Eğitimi

Microsoft PowerPoint, Windows ortamında çalışan bir sunum yapma uygulamasıdır. Metin, Taslak, Resim ve Çizimler kullanarak Sunular, Slaytlar, Bildiriler, Broşürler ve Taslaklar hazırlanabilir. Microsoft PowerPoint yardımıyla işlerinize büyük ölçüde görsellik katabilir ve daha anlaşılır hale getirebilirsiniz. Çalışmış olduğunuz iş yerinde çeşitli raporlar hazırlayabilir ya da ürünlerinizi, yaptığınız işi müşterilerinize görsel belgeler halinde sunabilir ve daha anlaşılabilir kılabilirsiniz. Böylece insanlar yaptığınız işi daha iyi anlar. Sizde anlatımlarınızı görsel hale getirdiğiniz için zamandan kazanırsınız. Bütün bunların yanında Slayt Şovlar hazırlayarak tanıtım reklamları oluşturabilirsiniz. PowerPoint'in güzel yönlerinden bir tanesi çok kullanışlı ve kolay anlaşılabilir olmasıdır. Çok fazla bilgisayar kullanmayı bilemeyen kullanıcılar bile çok çabuk bir şekilde sunumlar oluşturabilirler.

Powerpoint hakkında genel bilgi 
Menüler ve içerikleri 
- Slayt düzeni 
- Animasyonlar 
Video ekleme 
- Ses ekleme 
Grafik , tablo oluşturmak 

 

Bilgisayar İşletmenliği Kursu - INTERNET Eğitimi

Internet, birçok bilgisayar sisteminin birbirine bağlı olduğu, dünya çapında yaygın olan ve sürekli büyüyen bir iletişim ağıdır. Internet, insanların her geçen gün gittikçe artan "üretilen bilgiyi saklama/paylaşma ve ona kolayca ulaşma" istekleri sonrasında ortaya çıkmış bir teknolojidir.

- Web sayfalarında gezinmek , 
- Web sayfalarında gezinirken dikkat edilmesi gereken noktalar 
- Arama motorları ( Google, yandex, yahoo v.s) 
- İnternet sayfalarının giriş ayarları 
- Mail hesabı açmak , mail atmak , Mail almak 
- Dosya göndermek , gelen dosyaları kaydetmek

Bilgi İstek Formu
Mesleki Eğitimler
Kurumsal Eğitimler
Teknik Eğitimler
Programlama Tasarım

Lütfen Zorunlu Alanları Eksiksiz Doldurunuz...

Hemen Başvur